Jak si půjčit bez příspěvku?

Když potřebujete osobní půjčku nebo hypotéku na projekt, který je pro nás důležitý, není vždy snadné uvolnit částku, která by představovala osobní příspěvek. Aby se tomuto problému vyhnuly, nabízejí úvěrové instituce svým zákazníkům, aby si vzali půjčky bez příspěvku. Jaké jsou výhody a omezení tohoto vzorce? Jak si půjčit bez příspěvku? V jakých případech je nutný osobní příspěvek?

Jak získat půjčku bez osobního příspěvku?

Před poskytnutím úvěru bez osobního příspěvku prověřují úvěrové instituce finanční situaci dlužníka. Mnoho podmínek, které je třeba splnit, lze rozdělit do 3 kategorií:

  • stabilní profesní situaci, která zajišťuje pravidelný příjem v průběhu času. Konkrétně se velmi často jedná o pracovní smlouvu v C.D.I. s několikaletou praxí, aby se posílila spolehlivost spisu;
  • pohodlný obytný prostor, který umožňuje dostatečnou úroveň běžných výdajů. Odečtením lhůt splatnosti od výše příjmu vypočítá úvěrová instituce zbývající částku, kterou je třeba dožít. To musí postačovat k udržení uspokojivé životní úrovně, jakmile byl úvěr získán bez příspěvku;
  • bezchybnou finanční historii, která zajišťuje schopnost dodržet své závazky. Nesplácení starých půjček a dobrá správa vašich účtů v minulosti dává jistotu a zvyšuje šance na získání půjčky bez osobního příspěvku.

Jaké jsou hranice osobního příspěvku?

I přes tyto nesporné finanční výhody je někdy výhodnější získat půjčku bez příspěvku. A to zejména v případě, kdy nabízené sazby závisí na výši úvěru.

Příklad: 5% úroková sazba pro částku nižší než 10 000 EUR nebo 3 % pro částku vyšší nebo rovnou 10 000 EUR. Kupující auta ve výše uvedeném příkladu má pak zájem půjčit si bez akontace, pokud chce využít sníženou klesající sazbu.

Musíte si také dávat pozor, abyste příliš neponořili do svých preventivních úspor, abyste mohli osobně přispět. Udržet si minimum dostupné hotovosti je nezbytné pro řešení nepředvídané události.

Příklad: vydělat 2 000 EUR na osobní půjčku může být riskantní, pokud to znamená úplné vyprázdnění preventivního spořicího účtu. Naopak finančně zajímavé může být, pokud si i přes tento příspěvek 2 000 € dlužník udrží pohodlnou míru úspor.